
UAB Polimaster Europe konkurencingumo ir tarptautiškumo didinimas
UAB „Polimaster Europe“ šiuo metu įgyvendina bendrai su Europos Sąjunga finansuojamą projektą „UAB Polimaster Europe eksporto rinkų plėtra dalyvaujant parodose ir sertifikuojant APV produkciją“, Nr. 02-037-K-0029 (toliau – Projektas).
UAB "Polimaster Europe" pagrindinė veiklos kryptis - matavimo, bandymo, navigacinės ir kontrolės įrangos prietaisų ir aparatų gamyba. Kasdien tūkstančiai pramonės specialistų naudojasi įmonės priemonėmis, kad apsaugotų aplinką, asmenis ir valstybes nuo žalingo radiacijos poveikio. Projekto veiklos nukreiptos UAB "Polimaster Europe" aukštos pridėtinės vertės (toliau – APV) produkcijos eksporto skatinimui, naujų eksporto rinkų paieškai ir jau esamų rinkų plėtrai, įmonės konkurencingumo didinimui. Projekto vykdytojas per ilgą savo veiklos laikotarpį identifikavo, kad dalyvavimas tarptautinėse parodose pristatant užsienio rinkoms gaminamą produkciją yra pats efektyviausias eksporto plėtros būdas. Įmonė vertina, kad didžioji dalis visos produkcijos eksportuojama dėka tiesiogiai tarptautinėse parodose užmegztų santykių su potencialiais klientais. Vadovaujantis turima patirtimi ir siekiant strateginio tikslo yra numatyta ir toliau didinti eksporto apimtis, įsitvirtinant esamose rinkose ir įsiliejant į naujas. Investicijas planuojama skirti planuojamos eksportuoti APV produkcijos sertifikavimo paslaugoms įsigyti ir APV produkcijos pristatymui užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose.
Finansuojama pagal 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonės „Įgyvendinti eksporto konkurencingumo augimą skatinančias priemones“ veiklos „MVĮ aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų sertifikavimo ir pristatymo užsienio rinkose skatinimas (Sostinės regionas)“ apraše bei Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse nustatytas sąlygas ir tvarką.
Bendra projekto vertė – 291.466,00 Eur.
Finansuojama 2021–2027 metų ES fondų investicijų programos lėšomis – 145.733,00 Eur.
Pareiškėjo nuosavos lėšos – 145.733,00 Eur.
Projektas įgyvendinamas nuo 2024 m. sausio 15 d. iki 2026 m. spalio 31 d.

Inovatyvių radiacijos detektorių sukūrimas
Finansuojama pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ priemonę „SmartInvest LT+“.
- Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo.
- Projekto pavadinimas – „Inovatyvių radiacijos detektorių sukūrimas“.
- Projekto vykdytojas – UAB „Polimaster Europe“.
- Bendra projekto vertė – 1 053 567,00 Eur.
- Iš Europos regioninės plėtros fondo skiriamas finansavimas – 431 912,02 Eur.
- Projektas įgyvendinamas nuo 2022 m. gegužės 06 d. iki 2023 m. rugpjūčio 31 d.
UAB „Polimaster Europe“ – radiacijos detektorių įrangos kūrėjas ir gamintojas, turintis savo regioninius gamybos ir platinimo centrus Vakarų ir Rytų Europoje bei Šiaurės Amerikoje.
Spektroskopiniai radiacijos detektoriai yra reikalingi ir naudojami kiekvienoje pasaulio šalyje, kuri gali susidurti su radiaciniu pavojumi. Spektroskopinis asmeninis radiacijos detektorius (toliau – SPRD) pastaruoju metu tapo viena iš labiausiai paplitusių priemonių aptikti ir nustatyti radiacijos šaltinius. Didėjantys SPRD pranašumai nustatant radionuklidus, tokius kaip branduoliniai ginklai, purvinos bombos (angl. dirty bombs), nežinomi ar specialiai užmaskuoti šaltiniai, taikytini pasienio saugume, stiprina SPRD rinkos augimą. Pagrindiniai iššūkiai, egzistuojantys spektroskopinėje asmeninių radiacijos detektorių rinkoje – branduolinių grėsmių nustatymas. Pagrindinis apribojimas, turintis įtakos spektroskopinių asmeninių radiacijos detektorių naudojimui, yra tai, kad SPRD naudojami neutronų detektoriai yra maži ir nėra labai jautrūs. Šie neutronų detektoriai negali aptikti plutonio, kuris gali sukelti branduolinę grėsmę jautriose vietose, tokiose kaip pasienio zonos, gaisras ir sauga, ir kt. Radionuklidų atpažinimo įrenginiai (RIID) yra prietaisai, sukurti radioaktyvių izotopų identifikavimui ir lokalizavimui matuojant gama ir neutronų spinduliuotes. RIID yra naudojami specialiai apmokytų radiologinių avarijų darbuotojų, gaisrininkų, policininkų, muitininkų, bei pavojingų medžiagų skubios pagalbos divizijų (HazMat) komandų. RIID įrenginiai yra didesni, jautresni ir tikslesni už SPRD įrenginius, tačiau reikalauja specialisto lygmens apmokymo jais naudotis. Specialistai su RIID įrenginiais yra kviečiami kai neatpažintas radioaktyvus šaltinis yra randamas first-responders ir jo pavojaus lygis turi būti išmatuojamas siekiant sudaryti tikslingą radioaktyvaus šaltinio pavojaus eliminavimo planą. Pagrindinės rinkoje egzistuojančių RIID prietaisų neatitikimo standartui priežastys yra ilgas sąrašas branduolinių izotopų, kuriuos prietaisas privalo identifikuoti. Dažniausiai šiuo metu rinkoje egzistuojantys prietaisai nepasižymi gebėjimu identifikuoti specialių branduolinių kuro medžiagų, kaip Uranas, Plutonis ar Toris, kadangi gauti jas testams yra ypač sudėtinga.
Atsižvelgiant į šiuos radiacijos detektorių rinkoje su radiacijos šaltinių aptikimu ir radionuklidų atpažinimu susijusius apribojimus ir tai, kad įmonė puikiai išmano globalią rinką, bendrovėje turimi reikiami resursai bei planuojama nuosekli jų augimo apimtis, projekto metu planuojama sukurti Spektroskopinį asmeninį radiacijos detektorių (SPRD) ir Radionuklidų atpažinimo įrenginį (RIID), skirtus operatyviai ir lengvai rasti bei nustatyti pradinį radiacinio pavojaus šaltinį bei detaliai įvertinti jonizuojančios spinduliuotės izotopą, jo aktyvumą ir įvertinti pavojaus lygį.
Projekto metu vykdomi moksliniai tyrimai, skirti inovatyvių produktų vystymui ir validavimui laboratorinėmis sąlygomis bei eksperimentinė plėtra, skirta inovatyvių produktų prototipo sukūrimui ir pademonstravimui realaus veikimo sąlygomis. Taip pat projekto metu numatoma plėsti MTEPI infrastruktūrą, t. y. numatoma įsigyti projekto MTEP veikloms vykdyti reikalingą įrangą ir infrastruktūrą. UAB „Polimaster Europe“ bendrovė orientuojasi į segmentą, kuriame dirbama su radiacijos aptikimu ar jos šaltiniais, todėl projekto metu sukurti produktai bus skirti institucijoms, kurios pirmos reaguoja į incidentus, t. y. gaisrinė, policija, muitinė, kariuomenė, sienos apsaugos darbuotojai. Taip pat prietaisai yra reikalingi bei naudojami atominėse elektrinėse, mokslinėse laboratorijose, medžiagų perdirbimo įmonėse bei kitose įstaigose kur yra dirbama su radiaciniais šaltiniais. Projekto metu sukurti prietaisai leis ne tik išsiskirti iš kitų rinkoje egzistuojančių sprendimų, bet ir naudotojui leistų operatyviai ir lengvai rasti bei nustatyti pradinį radiacinio pavojaus šaltinį bei apmokytam specialistui – atlikti šaltinio analizę.
Projekto tikslas - maksimaliai padidinti bendrovės inovacinį potencialą.